Отборът на Реал Мадрид елиминира Манчестър Сити в четвъртфиналите на Шампионската лига.

...

Реал Мадрид детронира Манчестър Сити след драма с дузпи

Отборът на Реал Мадрид отстрани Манчестър Сити в четвъртфиналите на Шампионската лига. Двата отбора приключиха при еднакъв 1:1 (4:4 общ резултат) в постоянното време, а и продълженията не съумяха да ги разделят. Така се стигна до осъществяване на дузпи.

Иначе Родриго даде задатък на " лос бланкос " в 12-ата минута. Други попадения през първата част нямаше. В 76-ата минута на срещата Кевин де Бройне възвърне равенството.

При дузпите Лука Модрич изпусна, само че по-късно от " жителите " сгрешиха Бернардо Силва и Матео Ковачич. Реал Мадрид ще срещне Байерн Мюнхен в полуфиналите.

Първата по-добра опция пристигна за " жителите " в 8-ата минута. Кевин де Бройне проби отдясно и пусна остро подаване към Халанд. До топката обаче първи стигна Лунин, който я улови.

Две минути по-късно Камавинга опита с шут от отдалеченост. Ударът му бе ориентиран към долния десен ъгъл на вратата, а Едерсон съумя да се оправи без съществени усложнения.

В 12-ата минута Винисиус бе изведен в пеналтерията на Сити. Той откри свободния Родриго на далечната греда. Бразилецът незабавно шутира, само че не нацели добре топката и тя отиде право в Едерсон, който мазета. Топката се върна при Родриго, който от втория път не сгреши и даде задатък на " лос бланкос ".